infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Ćwiczyli napad na bank

2016-09-16
Napad na bank i strzały w kierunku policjantów... na szczęście to tylko ćwiczenia ełckich policjantów.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj o godzinie 9.30 oficer dyżurny ełckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o napadzie uzbrojonych napastników na bank. Z treści zgłoszenia wynikało, że dwaj uzbrojeni mężczyźni sterroryzowali pracowników banku, zabrali dwa worki z pieniędzmi i pieszo uciekli w stronę pobliskiego lasu.

Po otrzymaniu zgłoszenia oficer dyżurny ogłosił alarm dla wszystkich policjantów nieetatowego pododdziału policji i do działań zaangażował 45 policjantów. Funkcjonariusze zorganizowali pościg za niebezpiecznymi przestępcami. Policjanci ustalili, że mężczyźni ukryli się w jednym z budynków. Napastnicy ostrzelali interweniujących policjantów - na szczęście żaden nie został ranny. Słaba kondycja jednego z napastników oraz brak amunicji skłonił ich w końcu do poddania się.

Właśnie taki scenariusz przewidywały wczorajsze manewry ełckich policjantów, którzy w ten sposób ćwiczyli sposób realizacji zadań związanych z organizacją działań w ramach pościgu za niebezpiecznymi przestępcami. Oprócz policjantów z Ełku w działaniach wzięli udział funkcjonariusze z jednostek ościennych z Pisza, Olecka, Giżycka, Gołdapi, Węgorzewa.

Tego typu ćwiczenia są konieczne w naszej pracy. Pozwalają one sprawdzić umiejętności policjantów niezbędne do wykonywania działań pościgowych. W ten sposób możemy również doskonalić nasze umiejętności dowodzenia na etapie planowania, koordynacji i dokumentowania działań - poinformował podinsp. Jarosław Werla p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. Przeprowadzenie działań było możliwe dzięki współpracy z Nadleśnictwem Ełk, które udostępniło teren szkółki leśnej do przeprowadzenia ćwiczeń - dodał komendant.
iS (KWP)

Reklama