infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Policja apeluje o ostrożność na drogach

2016-11-10
Zmiana warunków pogodowych znacząco wpłynęła na sytuację na drogach. Tylko wczoraj ełccy policjanci pracowali na miejscu 9 kolizji drogowych - na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

Fot. KPP Ełk
Do najpoważniejszego zdarzenia doszło na ul. Sikorskiego w Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca peugeotem 35-latka zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, żeby przepuścić przechodzące po pasach osoby. Nie zauważyła jednak 16-latka i ruszyła, potrącając chłopaka. Z ogólnymi potłuczeniami trafił on do szpitala na badania, nie wymagał hospitalizacji. Kierująca została ukarana 500-złotowym mandatem karnym.

Kolejny raz policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy śniegu nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ! Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.
iS (KPP Ełk)

Reklama