infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Pijany bez uprawnień wsiadł za kierownicę

2016-11-14
Policjanci zatrzymali 29-latka, który prowadził auto z ponad promilem alkoholu w organizmie oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Fot. policja.pl
Policjanci z Ełku zatrzymali do kontroli kierującego jeepem. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 29-latek jest nietrzeźwy - miał ponad promil alkoholu w organizmie.

To nie pierwszy raz kiedy mężczyzna wsiadł za kierownicę po alkoholu. Policjanci ustalili, że 29-latek posiada obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i świadczy o braku zdrowego rozsądku u osób, które się na to decydują. Policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu wyeliminowanie takich kierujących z dróg. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
iS (KPP Ełk)

Reklama