infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Najlepsze prace dyplomowe o Ełku nagrodzone

2016-12-15
Prezydent Ełku uhonorował laureatów tegorocznej edycji "Konkursu na wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce związanej z Miastem Ełk". W tym roku zostało nagrodzonych 7 prac.

Fot. UM Ełk
W Urzędzie Miasta Ełku odbyło się dziś wręczenie nagród w konkursie na wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce związanej z naszym miastem. Była to już 9. edycja konkursu skierowanego do absolwentów studiów magisterskich, inżynierskich, licencjackich i doktoranckich, a także do słuchaczy studiów podyplomowych.

W tym roku na konkurs wpłynęło 16 prac: 9 prac magisterskich, 2 prace licencjackie, 4 prace inżynierskie i 1 praca podyplomowa. Tematyka prac była bardzo zróżnicowana, ale zawsze związana z miastem Ełk - dotyczyły m.in. takich dziedzin jak: architektura krajobrazu, urbanistyka, gospodarka przestrzenna i turystyczna, inżynieria środowiska, budownictwo, geodezja i kartografia.

Prace oceniała kapituła złożona z przedstawicieli ełckich uczelni wyższych oraz Urzędu Miasta. Po zapoznaniu się z rekomendacją kapituły konkursowej, Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz przyznał 5 nagród i 2 wyróżnienia. Łączna wartość nagród to 15 000 zł.

Laureaci konkursu:
Nagrody:
1. Emilia Zamojska (Politechnika Białostocka) - praca magisterska pt. „Analiza porównawcza zawartości metali w roślinach wodnych występujących w rzece Ełk i jej zlewni”.
2. Joanna Katarzyna Koniecko (Politechnika Gdańska) - praca magisterska pt. „Przylądek Dobrego Nastroju”.
3. Justyna Sawicka (Politechnika Białostocka) - praca magisterska pt. „Szkoła Muzyczna w Ełku”.
4. Karolina Chrzanowska (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie) - praca inżynierska pt. „Projekt koncepcyjny "SIECI" – sytemu ścieżek wzdłuż Jeziora Ełckiego z nawiązaniem do istniejącej promenady”.
5. Paulina Kostrzewska (Politechnika Białostocka) - praca inżynierska pt. „Galeria sztuki w parku”.

Wyróżnienia:
1. Ewelina Pszczółkowska (Politechnika Warszawska) - praca magisterska pt. „Multimedialna prezentacja kartograficzna miasta Ełk”.
2. Joanna Chyła (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku) - praca licencjacka pt. „Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku w latach 2010-2014”.
iS (UM Ełk)

Reklama


do góry