infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Chciał kupić kanapę - ukradł portfel

2017-01-13
23-letni mieszkaniec Ełku usłyszał zarzut kradzieży portfela oraz usiłowania kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Mężczyzna ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową - za pomocą karty próbował dokonać zakupów.

Fot. policja.pl
Policjanci po przeanalizowaniu posiadanych informacji i po przejrzeniu nagrań z monitoringu ustalili i zatrzymali 23-letniego ełczanina, który ukradł portfel z pomieszczenia socjalnego sklepu. Mężczyzna dokonał kradzieży, wykorzystując chwilową nieobecność pracownika.

Funkcjonariusze ustalili, że chwilę po kradzieży 23-latek porzucił portfel z dokumentami, zostawił sobie jednak kartę bankomatową.

Okazało się, że tego samego dnia próbował kupić alkohol i papierosy wykorzystując funkcję zbliżeniową w karcie płatniczej. Nie udało mu się to, ponieważ pokrzywdzony szybko zablokował swoje konto.

23-latek tłumaczył policjantom, że chciał kupić kanapę, ale przez chwilę nie wychodził do niego żaden sprzedawca, więc ukradł leżący na zapleczu portfel. Teraz młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry