infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po sygnale od innego uczestnika ruchu drogowego

2017-04-13
Po raz kolejny obywatelskie zgłoszenie przyczyniło się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Jego sposób jazdy wzbudził niepokój innego uczestnika ruchu drogowego, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach.

Fot. policja.pl
Do policyjnego aresztu trafił wczoraj 51-latek, który prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po sygnale od innego uczestnika ruchu drogowego. Zaniepokojony kierowca zadzwonił do oficera dyżurnego, kiedy zobaczył jak jadący przed nim mercedes co chwilę zmieniał pas ruchu, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci zatrzymali wskazany pojazd w miejscowości Straduny. Okazało się, że za kierownicą siedzi pijany 51-latek. Mężczyzna nie miał także przy sobie wymaganych dokumentów.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. To nie pierwszy raz, kiedy 51-latek prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, dlatego musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
ie (KPP Ełk)

Reklama