infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Kosztowne piwko

2017-04-14
W sumie 600 złotych za popełnione wykroczenia będzie musiał zapłacić 19-latek, który spożywał piwo na boisku szkolnym. Towarzysząca mu 16-latka odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Fot. policja.pl
Policjanci z Oddziału Prewencji z Olsztyna pełniący służbę w Ełku zauważyli dwie osoby pijące piwo na terenie szkoły. Policjanci wylegitymowali młodego chłopka i dziewczynę oraz sprawdzili ich dane w systemach informatycznych. Okazało się, że dziewczyna wprowadziła policjantów w błąd, podając nieprawdziwy rok swojego urodzenia. Błędną informację potwierdził również będący z nią chłopak. W rzeczywistości nastolatka skończyła 16 lat, a nie jak powiedziała funkcjonariuszom 18.

Dziewczyna za umyślne wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości oraz za spożywanie alkoholu odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Natomiast jej 19-letni kolega został ukarany mandatami w wysokości 600 złotych za wprowadzenie w błąd policjantów co do danych dziewczyny oraz za spożywanie alkoholu na terenie szkoły.

Policjanci sprawdzają także, skąd nieletnia miała alkohol. Należy pamiętać, że osoby dorosłe, które namawiają nieletnich do spożywania alkoholu, częstują ich i piją razem z nimi, nakłaniają bądź go dostarczają odpowiadają karnie. Za takie postępowanie kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry