infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Miasto dba o środowisko

2017-06-14
Miasto Ełk inwestuje w ochronę środowiska. W ełckim PEC-u dobiega końca instalacja nowoczesnych elektrofiltrów. Urządzenia te praktycznie w 100% wyeliminują emisję pyłów do atmosfery.

Fot. UM Ełk
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ełku kontynuuje budowę nowoczesnej instalacji odpylania w ciepłowni przy ul. Ciepłej. Inwestycja polega na wymianie dotychczasowej, mechanicznej instalacji odpylania, na nowoczesną i bardziej efektywną instalację opartą na elektrofiltrach. Modernizacja obejmuje kotły nr 2 i 3. Kocioł nr 1 nie będzie eksploatowany stanowiąc ewentualną rezerwę.

Zastosowana technologia jest najnowocześniejszą dostępną metodą w technice elektrofiltrów. Montaż elektrofiltrów zlikwiduje emisję pyłów z ciepłowni. Emisja pyłów będzie nie wyższa niż z kotłowni spalających gaz ziemny lub olej, mimo że w ełckim PEC-u spalany jest węgiel. Emisja pyłów nie będzie wyższa niż naturalna zawartość pyłów w powietrzu atmosferycznym, a wiec nie będzie pogarszać jego stanu.

Została już zakończona pierwsza instalacja elektrofiltru w kotle nr 2 - pracował przez cały sezon grzewczy od początku października 2016 r. Obecnie trwają prace związane z budową elektrofiltru w kotle nr 3 - rozruch próbny przewidziany jest na początek października.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to listopad 2017 r., łączny jej koszt to ok. 6 mln zł.
ie (UM Ełk)

Reklama


do góry