infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Ełk Jazz Festiwal

2017-07-03
23, 28-29 lipca 2017 r.
bilety:
1 koncert: 90 zł / przedsprzedaż 70 zł
2 koncerty: 150 zł / przedsprzedaż 120 zł
3 koncerty: 240 zł / przedsprzedaż 180 zł

Wyjątkowe wydarzenie wyczekiwane przez fanów jazzu oraz wszystkich ludzi otwartych na spotkania z pięknym, żywym dźwiękiem... Kumulacja talentu, energii i radości!


23 lipca 2017 r. (niedziela)
godz. 18:00
Sala widowiskowa Ełckiego Centrum KulturyLESZEK MOŻDŻER Solo
Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. To pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym.

Nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką (Pożegnanie z Marią), Januszem Muniakiem (One And Four), Michałem Urbaniakiem (Live In Holy City), Piotrem Wojtasikiem (Lonely City i Quest z Billym Harperem oraz Hope z Dave’em Liebmanem), Adamem Pierończykiem (Live In Sofia i 19-9-1999), Henrykiem Miśkiewiczem (Ja nie chcę spać), Anną Marią Jopek (m.in. Bosa, Barefoot, Upojenie, Farat). Nagrywał też ze Zbigniewem Preisnerem (m.in. przy Requiem dla mojego przyjaciela oraz 10 łatwych utworach na fortepian). Od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem (nagrania dla wytwórni 20th Century Fox oraz Mira Max)– wliczając w to nagranie nagrodzonej Oscarem muzyki do Finding Neverland.

Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak : David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archi Shepp, David Liebman, Charles Fox, Lester Bowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield, Steve Swallow, Eddi Daniels, Tan Dun. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. W Ełku jednak wystąpi... solo.

Od roku 2011 Leszek Możdżer jest Dyrektorem artystycznym plenerowego festiwalu muzycznego nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu – Enter Music Festival. Do chwili obecnej Leszek Możdżer nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod własnym nazwiskiem


28 lipca 2017 r. (piątek)
godz. 20:30
amfiteatr Ełckiego Centrum KulturyDOROTA MIŚKIEWICZ z towarzyszeniem ATOM STRING QUARTET
Koncertem PIANO.PL Dorota Miśkiewicz składa hołd polskiej pianistyce, w Ełku mając u boku trzech wybitnych pianistów reprezentujących trzy pokolenia: Włodzimierza Nahornego, Marcina Wasilewskiego, Dominika Wanię oraz kwartetu smyczkowego Atom String Quartet. Jest to kontynuacja bezprecedensowego koncertu, podczas którego z Dorotą wystąpiło 13 pianistów, wykonując perły polskiej piosenki, zaaranżowane na nowo (często bardzo zaskakująco) przez każdego z gości. Materiał został zarejestrowany i wydany na płytach CD I DVD, których premiera miała miejsce 28 października 2016 roku.

Wyjątkowość projektu Piano.pl docenili czytelnicy Jazz Forum, którzy w dorocznej ankiecie Jazz Top przyznali mu tytuły: najlepszego koncertu 2016 roku oraz najlepszej płyty 2016 roku. Projekt otrzymał także nominację do Fryderyka 2016.

MICHAEL PATCHES STEWART Quintet
Michael „Patches” Stewart to prawdziwa gwiazda światowego jazzu. Urodzony w Nowym Orleanie trębacz współpracował z takimi muzykami jak: Quincy Jones, George Duke, Marcus Miller, Earth Wind & Fire, Diana Ross, Whitney Houston, Lenny White czy Al Jarreau.

Po przyjeździe do Polski nawiązał współpracę z saksofonistą Henrykiem Miśkiewiczem. Z czasem zaczął koncertować także w innych składach. Do Ełku zaprosił wybitnych muzyków, z którymi zagra własny projekt pełen energii, radości i … niespodzianek.


29 lipca 2017 r. (sobota)
godz. 20:30
amfiteatr Ełckiego Centrum KulturyANNA MARIA JOPEK Quartet
w składzie: Anna Maria Jopek, Robert Kubiszyn, Krzysztof Herdzin, Paweł Dobrowolski.

Anna Maria Jopek - wokalistka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in. Pat Metheny, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, niedawno ze Stingiem).

Pojawiła się już na najbardziej prestiżowych scenach świata. W Ełku... zaśpiewa w kwartecie z: Krzysztofem Herdzinem - fortepian, cajon, flety Pawłem Dobrowolskim – perkusja, Robertem Kubiszynem – bas.

Jest to najbardziej wszechstronna i szalona formacja z jaką pracuje Anna Maria Jopek. Żaden z jej zespołów nie jest tak rozśpiewany i żaden nie jest tak widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej liczbie instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń.

WOJTEK MAZOLEWSKI Quintet
w składzie: Wojtek Mazolewski, Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Cyprian Baszyński, Qba Janicki.

Wojtek Mazolewski - trójmiejski basista i kompozytor. Założyciel i lider Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet.

Jego muzyczne działania dały początek boomu polskiej muzyki jazzowej na początku XXI wieku, a niekonwencjonalna, jak na warunki sceny rodzimego jazzu aktywność, wpłynęła na nową lokalizację tego gatunku muzycznego w świadomości przede wszystkim młodego słuchacza.

Gra z najlepszymi, nieustannie jeździ po świecie z koncertami, ostatnio odwiedził Chiny, Japonię i Amerykę Południową. W kraju na każdy jego koncert stawiają się tłumy wiernych fanów.

Za ostatni album „Polka” nagrany z Wojtek Mazolewski Quintet zdobył prestiżową Złotą Płytę. Ostatnio do wspólnego grania zaprosił genialnych gości. Zapisem ich wspólnego grania jest nowa płyta „Chaos Pełen Idei”, którą po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń.
ie (ECK)

Reklama


do góry