infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Pobili i okradli turystę

2017-07-17
Za przestępstwo rozboju odpowie dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych przez ełckich policjantów - 17 i 18-latek pobili i okradli turystę wypoczywającego w Ełku.

Fot. policja.pl
Od kilku dni policjanci pracowali nad sprawą rozboju. Pokrzywdzony w tej sprawie młody mężczyzna przyjechał na wakacje do Ełku. W nocy w mieście został pobity przez nieznane mu osoby. Z uwagi na doznane obrażenia, wymagał hospitalizacji. Sprawcy ukradli mu także telefon i bluzę o łącznej wartości blisko 1.500 złotych.

Policjanci, wykonując czynności w tej sprawie, dotarli do osób, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Przeanalizowali także nagrania monitoringu. Sprawdzali wszystkie informacje, które mogły przyczynić się do ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Działania te opierały się także na czynnościach operacyjnych.

W wyniku tych działań policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że wspólnie zaatakowali pokrzywdzonego i uderzali po głowie i ciele, a następnie zabrali mu telefon i bluzę. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy.

17 i 18-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zostali objęci dozorem policji. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry