infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Z plaży trafił do policyjnego aresztu

2017-08-07
Policyjni wodniacy z ełckiej komendy zatrzymali 42-letniego mieszkańca Żar, który płynął łódką mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Fot. arch.
Policyjni wodniacy podczas patrolu na jeziorze Selmęt Wielki skontrolowali stan trzeźwości 42-letniego mężczyzny pływającego łodzią wiosłową. Okazało się, że mężczyzna wypłynął na jezioro mając blisko1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Żar został ukarany mandatem karnym, łódź natomiast przekazano trzeźwej osobie.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żarach do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. W związku z tym, z plaży trafił wprost do policyjnego aresztu.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Przypominają także, że za pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry