infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Ełk Na Trzy Oktawy

2017-08-08
18 - 20 sierpnia 2017 r.
(piątek, sobota, niedziela)
amfiteatr Ełckiego Centrum KulturyJuż po raz drugi na scenie ełckiego amfiteatru odbędzie się festiwal muzyczny „Ełk Na Trzy Oktawy”. Prawdziwą muzyczną ucztę zaserwują publiczności: Mietek Szcześniak, Grażyna Łobaszewska, Harmonia Nobile Chamber Orchestra, Rafał Bartmiński, Paweł Gusnar, Ełckie Talenty: Anna Filipkowska i Szymon Augustynowicz oraz Kwartet Smyczkowy 4 Ladies.

18 sierpnia 2017 r. (piątek)
godz. 19:00
bilet 30 zł

» Mieczysław Szcześniak
» Grażyna Łobaszewska&Ajagore

Nierówni – najnowsza płyta Szcześniaka, ukazała się w listopadzie 2016 roku. Mietek wybrał 11 najważniejszych dla Niego wierszy Księdza Twardowskiego i skomponował do nich muzykę. Album nasycony jest liryzmem, znajdziecie tam jednak i refleksje i humor... Cóż można chcieć więcej gdy mamy na jednej płycie genialnego wokalistę, doskonałe teksty i znakomite aranżacje?

Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej „drugim domem”. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday. Najnowszy album Grażyny Łobaszewskiej „Sklejam Się”, promowany piosenką tytułową, to efekt współpracy z muzykami zespołu Ajagore i wieloma wybitnymi autorami tekstów. Stylistycznie to wciąż muzyka dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, od pop, poprzez soul aż do rocka. Nie trzeba chyba dodawać, że wokalnie „Sklejam Się” to najwyższy światowy poziom! Grażyna Łobaszewska wciąż nie ma sobie równych.19 sierpnia 2017 r. (sobota)
godz. 19:00
bilet 30 zł

» Harmonia Nobile Chamber Orchestra
» Paweł Gusnar – saksofon
» Rafał Bartmiński – tenor
» Ełckie talenty:
- Anna Filipkowska – klarnet
- Szymon Augustynowicz – skrzypce

Harmonia Nobile Chamber Orchestra jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych kameralnych we wschodniej Europie. Orkiestra rozpoczęła swoją działalność w 1985 roku, od tamtej pory wykonali ponad 2600 koncertów ze światowej klasy dyrygentami, solistami, prezentując się na najważniejszych festiwalach muzycznych w Europie i Azji. W swoim dorobku posiada 8 wydanych albumów studyjnych. Dyrektorem orkiestry jest Honorowa Artystka Ukrainy Natalia Mandryka.

Paweł Gusnar Artysta wszechstronny, otwarty na różne style i formy ekspresji. Jest jednym z nielicznych saksofonistów, który z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.

Rafał Bartmiński przez ponad piętnaście lat kariery artystycznej wywarł unikalny wpływ na odbiorców sal koncertowych niemal całej Europy. Jego wykonania przepełnione są intensywną muzykalnością, atrakcyjną obecnością sceniczną i przekazem głębi artystycznej. Swoimi interpretacjami rzuca nowe światło na znane arcydzieła muzyki klasycznej co sprawia, że zaliczany jest do najlepszych tenorów młodej generacji.

Wystąpią również uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej Anna Filipkowska i Szymon Augustynowicz.20 sierpnia 2017 r. (niedziela)
godz. 17:00
wstęp wolny

» 4 LADIES kwartet smyczkowy

Repertuar kwartetu smyczkowego 4 Ladies przedstawia atrakcyjnie i inteligentnie ułożone programy obejmujące utwory prezentujące całą historię muzyki, od początków epoki baroku – Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach po przez kompozytorów klasycznych – Ludwiga van Beethovena czy Wolfganga Amadeusza Mozarta, romantycznych – Johanesa Brahmsa, Fryderyka Chopina, aż do muzyki najnowszej Krzysztofa Pendereckiego. Kwartet 4 Ladies ściśle współpracuje z kompozytorami oraz aranżerami własnego pokolenia wykonując ich utwory oraz realizując premierowe zlecenia nowych aranżacji.


ie (ECK)

Reklama


do góry