infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej czujności

2017-08-09
Pijany kierowca został zatrzymany dzięki czujnej mieszkance Ełku. Kobieta widząc pijanych mężczyzn odjeżdżających z parkingu powiadomiła oficera dyżurnego ełckiej komendy.

Fot. policja.pl
Do oficera dyżurnego policji zadzwoniła mieszkanka Ełku, która powiedziała, że widziała pijanego mężczyznę, który wsiadł do samochodu marki Audi i odjechał z parkingu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego, który na ulicy Norwida zauważył opisany przez zgłaszającą pojazd. W pewnym momencie auto zatrzymało się i wysiadł z niego młody mężczyzna, który na widok zbliżającego się radiowozu zaczął uciekać, jednak już po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna był agresywny, wyzywał policjantów, nie wykonywał ich poleceń oraz nie chciał podać swoich danych. Także drugi z mężczyzn, który przez cały czas siedział w samochodzie odmówił podania danych osobowych oraz zachowywał się agresywnie w stosunku do interweniujących policjantów. Od obu mężczyzn czuć było wyraźną woń alkoholu. Dodatkowo wzajemnie oskarżali się o kierowanie pojazdem. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W związku z tym, że odmówili poddania się badaniu na zawartość alkoholu została im pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

W toku dalszych czynności, policjanci ustalili, że samochodem kierował wyłącznie 25-letni mieszkaniec gminy Kalinowo tj. ten który wcześniej próbował uciekać przed policjantami.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanienie trzeźwości może mu grozić kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lata.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry