infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Wzorowa postawa nastolatki

2017-08-11
Komendanci Policji z Ełku podziękowali 17-letniej Julii za godną naśladowania postawę obywatelską. Nastolatka znalazła na ulicy portfel ze znaczną kwotą pieniędzy oraz dokumentami i przekazała go policjantom.

Fot. KPP Ełk
Na uznanie zasługuje reakcja 17-letniej Julii z Ełku, która do oficera dyżurnego Policji przyniosła znaleziony portfel. Nastolatka oświadczyła, że kiedy razem z koleżankami przechodziła ulicą Słowackiego na środku chodnika znalazła portfel, w którym było blisko 1.000 zł, dowód osobisty właściciela i karta bankomatowa. Dodała, że razem z koleżankami początkowo próbowały odnaleźć właściciela poprzez internetowy portal społecznościowy i osobiście przekazać mu zgubę. Kiedy jednak nie udało się go ustalić, postanowiła przekazać portfel policjantom.

Jeszcze tego samego dnia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ełku pieniądze i pozostałe rzeczy, przekazali właścicielowi.

Julia jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku oraz harcerką Hufca ZHP w Ełku.

Taka postawa nastolatki to przykład uczciwości godnej naśladowania. Dlatego też dzisiaj z Julią spotkali się Komendanci Policji w Ełku mł. insp. Paweł Szyperek oraz mł. insp. Jarosław Werla, którzy podziękowali jej za uczciwość i wzorową postawę, która może być przykładem dla wielu innych osób. Nastolatka otrzymała list gratulacyjny i drobny upominek. Specjalne gratulacje komendanci złożyli również tacie nastolatki, który nie krył zaskoczenia, że postawa Julii wywołuje jakieś zdziwienie. Jego zdaniem nie można było postąpić inaczej.
KPP Elk

Reklama


do góry