infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Remontował mieszkanie - okradł właścicieli

2017-08-25
Ełccy policjanci zatrzymali pracownika budowlanego, który podczas remontu mieszkania okradał zleceniodawców. Łupem 39-latka padły elektronarzędzia, artykuły chemiczne i biżuteria o wartości blisko 4.000 złotych.

Fot. KPP Ełk
Zgłoszenie o kradzieży policjanci otrzymali tydzień temu. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że z remontowanego mieszkania giną im różne rzeczy m.in. elektronarzędzia, artykuły chemiczne, biżuteria i materac. W sumie straty oszacowano na blisko 4.000 zł. Pomocna w tej sprawie okazała się mała „kamerka” zainstalowana przez właścicieli mieszkania. Okazało się, że to pracownik wykonujący prace remontowe może wynosić przedmioty z mieszkania.

W tej sytuacji policjanci zdecydowali o przeszukaniu należących do niego pomieszczeń. Podczas przeszukania znaleźli w jego piwnicy wiele artykułów chemicznych, dmuchany materac i elektronarzędzia pochodzące ze zgłoszonej kradzieży mieszkaniowej.

Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się także, że inny zabezpieczony u 39-latka sprzęt został ukradziony aż na Śląsku. Teraz policjanci ustalają związek mężczyzny także z tamtą sprawą kradzieży.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry