infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Niewybuch zabezpieczony w lesie

2017-08-25
Kolejne pozostałości II wojny światowej odnalezione w okolicach Ełku. Wystający z ziemi pocisk został znaleziony w lesie w okolicy Nowej Wsi Ełckiej.

Fot. KPP Ełk
Kolejny przykład, który pokazuje jak wiele jest w naszym rejonie pozostałości po czasach wojennych. Wczoraj (24.08.2017r.) policjanci zostali poinformowani o niewybuchu znalezionym w okolicy Nowej Wsi Ełckiej. Pocisk wystawał z ziemi w lesie. Na miejscu policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski i zabezpieczył miejsce jego odnalezienia. Sprawdzono także okoliczny teren. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej. Policjanci powiadomili o pocisku saperów z jednostki wojskowej.

Policjanci przypominają - w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry