infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla ełckich seniorów

2017-08-31
Rusza program szczepień profilaktycznych przeciw grypie dla osób urodzonych do 31 grudnia 1951 roku. Szczepienia realizowane będą w gabinetach lekarzy rodzinnych z terenu miasta Ełku.

Fot. UM Ełk
Już po raz dziewiąty w naszym mieście realizowane będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla ełckich seniorów. Zapisy oraz szczepienia realizowane będą od 1 września 2017 r. w gabinetach szczepiennych lekarzy rodzinnych z terenu miasta Ełku. Akcja skierowana jest do ełczan zameldowanych na terenie Miasta Ełku, którzy w 2017 r. ukończyli lub do końca br. ukończą co najmniej 66 rok życia.

W tym roku środki finansowe przewidziane na realizację programu pozwolą na zakup ok. 1800 szt. Szczepienia realizowane będą do wyczerpania zapasów.

Środki finansowe na realizację programu szczepień profilaktycznych przeciw grupie wynoszą 65 tys. zł i pochodzą z budżetu Miasta Ełku.

Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne, aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowy który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.
ie (UM Ełk)

Reklama


do góry