infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 21 maja 2024 roku, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Pijany kierowca uciekał przed policjantami do lasu

2017-09-03
Kierujący volkswagenem golfem 37-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a przed radiowozem uciekał do lasu. Mężczyzna podróżował z rodziną, był pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP Ełk
Policjanci z Prostek podczas patrolu zauważyli volkswagena golfa, którego sposób jazdy wzbudził ich zastrzeżenia. Wydali kierowcy sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Jednak kierowca zignorował polecenia, gwałtownie przyspieszył i wjechał do lasu. Gdy po pościgu został zatrzymany, okazało się, że powodem ucieczki był stan w jakim się znajdował. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że przestraszył się konsekwencji kierowania pojazdem po alkoholu i dlatego uciekał. Popełnił w ten sposób kolejne przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli. 37-latek jechał ze swoim 10-letnim synem, siostrzeńcem i żoną. W trakcie kontroli mężczyzna nie miał przy sobie żadnych wymaganych dokumentów. Ponadto policjanci ustalili, że samochód którym się poruszał nie ma aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Mężczyzna odpowie przed sądem także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.
ie (KPP Ełk)

Reklama