infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Różaniec Do Granic w Diecezji Ełckiej

2017-09-14
Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

Fot. mat. organizatora
- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.

W Diecezji Ełckiej koordynatorem lokalnym jest ks. Jacek Uchan.

Kościoły stacyjne Diecezji Ełckiej: Św. Józefa, Podwyższenia Krzyża Świętego, Trójcy Przenajświętszej, Św. Antoniego Padewskiego, Narodzenia NMP, NMP Matki Kościoła, Św. Józefa Robotnika, Św. Andrzeja Boboli, Św. Michała Archanioła, Św. Teresy z Avila, Matki Bożej Królowej Polski, Matki Bożej Częstochowskiej, Wniebowzięcia NMP, Św. Izydora Oracza, Nawiedzenia NMP, Wniebowzięcia NMP, Św. Anny, Św. Marii Magdaleny, Matki Bożej Anielskiej, Przemienienia Pańskiego, Plac Jana Pawła II, MB Szkaplerznej.

Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. - Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Plakaty i ulotki do rozdystrybuowania w swoich parafiach i lokalnych społecznościach można zamawiać pod adresem mailowym: biuro@rozaniecdogranic.pl. Materiały drukowane będą wysyłane za darmo.
Strona internetowa wydarzenia: www.razaniecdogranic.pl.
Facebook: https://www.facebook.com/RozaniecDoGranic/
Agnieszka Kminikowska

Reklama