infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Nocne poszukiwania 12-latka

2017-09-21
Zaniepokojona matka zgłosiła policjantom zaginięcie 12-latka, który do późnych godzin nocnych nie wrócił ze szkoły. Podjęta akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie.

Fot. policja.pl
Kilkanaście minut po godzinie 23 policjanci zostali poproszeni o pomoc w poszukiwaniach 12-latka. Chłopiec do tej pory nie wrócił ze szkoły i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Poszukiwania na własną rękę nie przyniosły rezultatu, dlatego zaniepokojona matka powiadomiła służby ratunkowe. Policjanci od razu po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Działania te opierały się przede wszystkim na sprawdzeniu miejsc, gdzie chłopiec lubi przebywać, sprawdzeniu szpitali oraz rozpytaniu kolegów i koleżanek zaginionego. Sprawdzano także nagrania z miejskiego monitoringu.

Prowadzone działania doprowadziły do odnalezienia dziecka przez policjantów po niespełna godzinie od zgłoszenia zaginięcia. Chłopiec był u swojej koleżanki. Jak się okazało, 12-latek skłamał rodzicom dziewczynki, że ma zgodę na nocleg u niej. Jej rodzice nie potwierdzili tej informacji i pozwoli mu zostać na noc. Na szczęście 12-latek cały i zdrowy wrócił po opiekę mamy.

Policjanci apelują przede wszystkim do rodziców i opiekunów osób małoletnich o wzmożoną uwagę. To nie pierwsza sytuacja, kiedy policjanci organizują działania poszukiwacze za dzieckiem, które bez wiedzy rodziców przebywa u znajomych.

Rodzice w takich sytuacjach muszą utrzymywać ze sobą kontakt i potwierdzać u siebie słowa dzieci, zwłaszcza jeśli dotyczą prośby o nocleg. Niepotwierdzenie takiej informacji może wywołać wiele działań służb ratunkowych, a przede wszystkim niepotrzebnego stresu rodziców.
ie (KPP Ełk)

Reklama