infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Obchody Europejskiego Dnia Języków w I LO w Ełku

2017-09-27
I LO w Ełku świętuje EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Fot. mat. organizatora
26 września 2017r. kolejny raz świętowaliśmy w I LO w Ełku Europejski Dzień Języków.

Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie. Jest on okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw. 26 września, a także w tygodniach poprzedzających i następnych, w całej Europie organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy i inne imprezy dla każdego.

W tym dniu już po raz 4 odbyły się w naszej szkole różne wydarzenia mające na celu propagowanie tego święta, zachęcenie uczniów naszej szkoły do nauki języków obcych i otwarcie się na kulturową różnorodność Europy. Pomysłodawcą obchodów EDJ jest pan Sławomir Marchlewski, który wraz z koleżankami, paniami: Agnieszką Miezianko, Eweliną Bujnowską i Małgorzatą Rogowską, organizuje to wydarzenie.

Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie od wręczania naklejek promujących EDJ. Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w teście wiedzy o językach. Natomiast na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej przedstawiciele wszystkich klas pierwszych wzięli udział w krótkim quizie-zabawie, który miał za zadanie sprawdzić wiedzę na temat poszczególnych narodowości oraz ich języków. Pozostali licealiści kibicowali swoim klasom. Po zakończeniu quizu przyszła pora na część artystyczną (przygotowaną pod kierunkiem pani Elżbiety Wesołowskiej), w czasie której licealiści mogli nie tylko wysłuchać piosenek we wszystkich językach nauczanych w naszej szkole, ale też aktywnie uczestniczyć w śpiewaniu jednej z nich, czyli kanonu „Panie Janie”.

Oto zwycięzcy poszczególnych konkursów.

Test wiedzy o językach (trzy równorzędne pierwsze miejsca):
Szymon Kowalczyk kl. II E
Weronika Mickiewicz kl. II E
Aleksandra Mroziewska kl. II E

Quiz - zabawa :
1. Klasa I C1
2. Klasa I D1
3. Klasa I B

Nagrody ufundowali: Powiat Ełcki, Ełckie Centrum Kultury oraz Rada Rodziców I LO w Ełku.

Małgorzata Rogowska
nauczyciel języka angielskiego w I LO


Reklama


do góry