infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Działania „Znicz 2017” - zmiany organizacji ruchu

2017-10-27
Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny, pełen zadumy czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobie bliskich. Tradycyjnie w tym czasie na drogach naszego regionu pojawi się więcej policyjnych patroli. Pamiętajmy o zmienionej tymczasowej organizacji ruchu. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe.

Od piątku (27 października) do czwartku (2 listopada) na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe. Pomogą, poinformują i zadbają o to, by na drogach naszego województwa było bezpiecznie.

Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca - pieszy.

Zmiany organizacji ruchu drogowego w Ełku:

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała od dnia 31 października od godz. 17.00 do 1 listopada do godz. 20.00.

Jak co roku zamknięty zostanie ruch na ulicy Cmentarnej oraz na przejeździe kolejowym przy tej ulicy, jednak będą mogły przemieszczać się tędy autobusy komunikacji miejskiej. Na ul. Targowej i Kochanowskiego zostanie zachowany ruch dwukierunkowy.

Przy wyjeździe z parkingów przy ul. Targowej (teren targowicy i giełdy samochodowej) kierujący będą musieli zastosować się do znaków „nakaz jazdy w prawo za znakiem”, kierując się w stronę ronda przy ul. Kilińskiego – Targowa.

Ponadto znaki takie będą ustawione przy wyjeździe z domu towarowego Atu oraz Kauflandu.

Na całej długości ul. Towarowej od przejazdu kolei wąskotorowej do skrzyżowania z ul. Okrężna – Strefowa, po obu stronach jezdni zostaną ustawione znaki „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami „dotyczy jezdni”. Zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał także na ul. Matejki przy cmentarzu.
ie (KWP)

Reklama


do góry