infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę

2017-11-05
Przykładną postawą wykazało się małżeństwo, które uniemożliwiło dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. W ten sposób powstrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę i być może zapobiegli tragedii.

Fot. policja.pl
Niebezpieczne manewry kierowcy nissana zaniepokoiły małżeństwo, które jechało za tym pojazdem. W trosce o bezpieczeństwo na drodze pasażerka najpierw zadzwoniła pod numer alarmowy, a chwilę później jej mąż zajechał nissanowi drogę, powstrzymując go przed dalszą jazdą.

Po przyjeździe patrolu na miejsce okazało się, że kierowca nissana faktycznie jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy.

Policjantów cieszy fakt, że obywatele widząc podejrzane zachowania kierowców informują o tym funkcjonariuszy, ale też odważnie reagują na zagrożenia. W ten sposób można uchronić przed tragedią kierowcę, który wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, a także wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Ta sytuacja pokazuje, że są osoby, które nie pozostają obojętne i troszczą się o bezpieczeństwo. Taka wzorowa postawa obywatelska przyczynia się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierowców.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry