infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Bracia "rozbójnicy" zatrzymani

2017-11-29
Ełccy policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o dokonanie rozboju. Mężczyźni od kilku miesięcy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

Fot. policja.pl
Policjanci z Ełku pod nadzorem miejscowej prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie rozboju - do zdarzenia doszło 5 sierpnia. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w rozboju brali udział dwaj bracia. Przewrócili oni pokrzywdzonego na ziemię i kopali po całym ciele, powodując złamanie ręki i ogólne potłuczenia. Później zabrali mu srebrny łańcuszek, saszetkę z pieniędzmi, dowód osobisty i klucze, o łącznej wartości 1.100 złotych.

Obaj mężczyźni ukrywali się przed organami ścigania. W wyniku ustaleń operacyjnych starszy z mężczyzn został przez policjantów zatrzymany na początku listopada. Młodszy – 22-latek trafił do policyjnej celi dwa dni temu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój grożą braciom kary po 12 lat pozbawienia wolności.
Ponadto 22-latek był także poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe i pobicie.
ie (KPP Ełk)

Reklama