infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Oszuści internetowi aresztowani

2017-11-30
Policjanci zatrzymali za oszustwa internetowe dwóch mieszkańców Ełku - 21 i 22-latek oferowali na aukcjach głównie telefony, a po otrzymaniu pieniędzy nie wysyłali oferowanego produktu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych z całej Polski.

Fot. KPP Ełk
Ełccy policjanci wspólnie z miejscową prokuraturą od jakiegoś czasu pracują nad sprawą oszustw internetowych. Wykonując czynności w tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Ełku, którzy zamieszani są w ten przestępczy proceder. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 22-latek i jego o rok młodszy wspólnik wystawiali na aukcjach internetowych różne przedmioty, a po otrzymaniu pieniędzy nigdy nie wysyłali ich kupującym. Oferowany towar to głównie sprzęt elektroniczny, opony, baseny ogrodowe i meble. Mężczyźni zakładali i otwierali rachunki bankowe, wykorzystując dane innych osób. I za pomocą takich kont dokonywali szeregu transakcji dotyczących swojej przestępczej działalności.

Podczas przeszukań mieszkań podejrzanych policjanci zabezpieczyli dowody świadczące o ich oszustwach. Wśród tych rzeczy były między innymi pudełka po telefonach, w których znajdowały się bezwartościowe rzeczy, najprawdopodobniej przygotowane do wysyłki osobom, które na aukcjach zakupiły telefon.

Dodatkowo 22-latek jest także podejrzany o groźby i wymuszenie rozbójnicze.

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Mężczyznom grożą wysokie kary. Obaj byli wcześniej notowani.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Pod nadzorem prokuratury wykonywane są dalsze czynności i analizowany jest dotychczas zebrany materiał. Wciąż ustalane są kolejne okoliczności tego przestępczego procederu i ustalani kolejni pokrzywdzeni z terenu całej Polski.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry