infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Nowa karetka dla szpitala „Pro-Medica” w Ełku

2017-12-28
Prezydent Ełku przekazał miejskiemu szpitalowi specjalistyczny ambulans medyczny. Będzie to już siódma karetka w dyspozycji szpitala "Pro-Medica".

Fot. UM Ełk
W miejskim ratuszu odbyło się dziś spotkanie, podczas którego prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz prezes "Pro–Medica" Sp. z o.o. w Ełku Andrzej Bujnowski podpisali porozumienie, w ramach którego miejskiemu szpitalowi został przekazany specjalistyczny środek transportu sanitarnego–ambulans medyczny typu C. Po spotkaniu, przed urzędem, odbyła się prezentacja nowej karetki.

„Cieszę się, że kolejny nowoczesny i specjalistyczny środek transportu zasilił nasz miejski szpital. Liczę, że zostanie dobrze wykorzystany w służbie naszym mieszkańcom - aczkolwiek mam nadzieję, że będzie potrzebny jak najrzadziej” – powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku

Nowa karetka to ambulans medyczny typu C, jest to samochód przystosowany do przewozu minimum 4 osób w pozycji siedzącej i 1 w pozycji leżącej na noszach. Bazowe wyposażenie ambulansu to m.in.: ciśnieniomierz stacjonarny ścienny, butlę tlenowa oraz systemy do mocowania sprzętu specjalistycznego.

Dzięki zakupionej karetce będą realizowane świadczenia z zakresu ratownictwa medycznego i nieprzerwanej gotowości do podejmowania działań wobec osób w stanie zagrożenie życia lub zdrowia. Łączny koszt karetki wraz z wyposażeniem to ok. 312 tys. zł, w tym ok. 212 tys. zł pochodziło z budżetu szpitala "Pro–Medica" w Ełku, natomiast 99 tys. zł miasto Ełk pozyskało od Wojewody Warmińsko–Mazurskiego.

Jest to już siódma karetka Szpitala "Pro–Medica" w Ełku, w tym pięć zostało zakupionych jako nowe, natomiast pozostałe dwie jako używane.

Prezes Andrzej Bujnowski zapewnił że: „ambulans jeszcze dzisiaj zostanie włączony do czynnej służby w miejskim szpitalu”.
ie (UM Ełk)

Reklama


do góry