infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Poszukiwany wpadł podczas kontroli

2018-01-02
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego fiatem. Podczas kontroli mężczyzna podawał policjantom fałszywe dane osobowe, ponieważ był poszukiwany listem gończym.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. W trakcie rozmowy z nim wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Podczas legitymowania podał policjantom dane osobowe, które zdecydowanie potwierdziła jadąca z nim pasażerka.

W trakcie dalszych czynności okazało się jednak, że mężczyzna nie jest osobą za którą się podaje. Dane, które przekazał policjantom należały w rzeczywistości do jego brata. Kierowca, posługując się nimi, podpisał dokumenty z kontroli.

Policjanci ustalili, że mężczyzna podawał fałszywe dane ponieważ sam był poszukiwany listem gończym i próbował w ten sposób uniknąć zatrzymania. 29-latek ma do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa: pobicie, naruszenie miru domowego i zniszczenie mienia.

Tym razem mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za podrobienie podpisu. Zgodnie z kodeksem karnym pierwszy czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za potwierdzenie czynności procesowych fałszywym podpisem nieprawdziwych danych w protokole grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd może odpowiedzieć także pasażerka, która umyślnie potwierdziła nieprawdziwe dane co do tożsamości innej osoby.
ie (KPP Ełk)

Reklama