infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Nielegalny biznes zamknięty

2018-01-12
Policjanci zlikwidowali nielegalną działalność 61-letniego mieszkańca Ełku. Mężczyzna w mieszkaniu rozcieńczał spirytus i sprzedawał go okolicznym mieszkańcom, w tym także małoletnim.

Fot. KPP Ełk
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 61–letni mężczyzna może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe. W trakcie wykonywania czynności policjanci dostrzegli młodego mężczyznę, który wychodził z mieszkania 61-latka z zakupionym rozcieńczonym spirytusem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że to 17-latek, który kupił dwie butelki alkoholu.

Policjanci dokonali przeszukania mieszkania zajmowanego przez 61-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli 10 butelek po wódce o pojemności 0,5 litra i 6 butelek o pojemności 200 ml. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna handlował rozcieńczonym spirytusem wśród okolicznych mieszkańców.

Zgodnie z ustawą osoba, która bez wymaganego wpisu do rejestru rozlewa napoje spirytusowe podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
ie (KPP Ełk)

Reklama