infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Włamywał się do piwnic – trafił do aresztu

2018-01-16
Policjanci zatrzymali 38-latka, który włamywał się do piwnic w blokach na terenie Ełku. Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji od mieszkańca jednego z ełckich bloków, który usłyszał hałas dobiegający z piwnicy.

W miniony weekend ełccy policjanci zatrzymali 38-latka, który włamywał się do piwnic na terenie miasta. Do zatrzymania doszło po informacji od jednego z mieszkańców, który usłyszał hałas. Okazało się, że we wskazanym bloku doszło do kilku kradzieży. W jednej z piwnic policjanci znaleźli ukrywającego się mężczyznę. W jego plecaku znajdowały się przedmioty pochodzące z kradzieży. Wśród nich były głównie narzędzia i sprzęt budowlany oraz przetwory.

Policjanci ustalili, że to nie jedyne miejsce, gdzie włamywał się 38-latek. Ma on na swoim koncie także włamania pod piwnic w innych blokach, do których doszło pod koniec grudnia i w styczniu.

Okazało się, że łupy z kradzieży mężczyzna ukrywa w dole w ustronnym miejscu. Tam policjanci znaleźli ukradziony wcześniej sprzęt.

Do tej pory straty zostały oszacowane na blisko 2.500 złotych.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na najbliższe 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama