infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Zmodernizowana siedziba Straży Pożarnej w Ełku oddana do użytku

2018-01-29
Zakończyła się modernizacja i przebudowa siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku przy ul. Suwalskiej 50. W uroczystym otwarciu strażnicy wziął udział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.

Fot. UM Ełk
Dzisiaj (29 stycznia) odbyło się uroczyste otwarcie siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na osiedlu Zatorze w Ełku. Modernizacja obiektu rozpoczęła się w 2009 r. Natomiast przebudowana strażnica została oddana do użytku w roku bieżącym.

W wydarzeniu wziął udział wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński - odpowiedzialny m.in. za funkcjonowanie Straży Pożarnej. Wyraził on swoje zadowolenie z oddania do użytku nowoczesnego budynku. Ponadto podziękował prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi za wspieranie ełckich strażaków.

Łączna wartość zakończonej inwestycji to ok. 4 mln zł. Zdecydowana większość środków finansowych pochodziła z budżetu państwa. Środki na rozbudowę jednostki przekazały także samorządy miasta Ełku oraz powiatu ełckiego.

Ełcka Straż Pożarna wzbogaciła się dzisiaj także o nowe specjalistyczne pojazdy: samochód techniczny oraz łódź ratowniczą.

Do użytku została oddana również sala edukacyjno-symulacyjna „ognik”, z które będą mogły korzystać dzieci i młodzież. Jest to druga w województwie warmińsko-mazurskim sala, która w realny sposób przedstawia skutki wybuchu pożaru w pomieszczeniu.
ie (UM Ełk)

Reklama