infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Oddali hołd Żołnierzom Wyklętym

2018-03-01
Ełczanie oddali hołd Żołnierzom Wyklętym - główne uroczystości odbyły się przy tablicy pamiątkowej na budynku dawnej Siedziby Państwowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ełku.

Fot. UM Ełk
Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uchwalony został 3 lutego 2011 r. Ma na celu przywrócenie pamięci i oddanie należnej czci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni i nadal walczyli o wolną i demokratyczną Polskę.

Dzisiaj w Ełku o godz. 12:00 odbyło się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej na budynku dawnej Siedziby Państwowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, który mieścił się w tym miejscu w latach 1945-1956. W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele służb mundurowych, instytucji miejskich i powiatowych, ełckich szkół, stowarzyszeń oraz związków zawodowych.

Msza Święta w intencji „Żołnierzy Wyklętych” odprawiona zostanie o godz. 18.00 w katedrze św. Wojciecha w Ełku (ul. Kościuszki 16).
ie (UM Ełk)

Reklama