infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Klaudia Mużyło & The Consonance Trio

2018-03-05
16 marca 2018 r. (piątek)
godz. 19:00
sala Zebra Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny


Ełckie Centrum Kultury zapraszamy na koncert w klimatach jazzowych Klaudii Mużyło z zespołem The Consonance Trio w składzie: Max Fedorov - piano, Karol Sypytkowski - kontrabas, Wojciech Bronakowski - perkusja, zespół na co dzień współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku.

Klaudia Mużyło - wielokrotnie nagradzana wokalistka, laureatka wielu wokalnych konkursów krajowych oraz międzynarodowych. Absolwentka II stopnia Szkoły Muzycznej Estradowej im. Anny German w Białymstoku. Ma na koncie wiele koncertów z Królewską Orkiestrą Symfoniczną, z którą koncertuje w różnych zakątkach kraju. Klaudia już od kilku lat śpiewa na corocznych ełckich koncertach kolęd. Swoim wokalem często uświetnia różne lokalne gale i uroczystości. Posiada wiele certyfikatów potwierdzających ukończenie wokalnych projektów i warsztatów. Brała udział w musicalu „W sieci”, którego premierę można było obejrzeć w białostockim teatrze. Aktualnie doskonali swój warsztat wokalny pod okiem wybitnych nauczycieli z Polski i z zagranicy.

Max Fedorov – pianista, kompozytor, aranżer. Ukończył Wydział Muzyki i Pedagogiki na Rówieńskim Uniwersytecie Humanistycznym. Był uczestnikiem Studium Dyrygentów w Koszalinie w klasie prof. V. Bieleckiej i u prof. J. Kurcza. Założył zespół MIT, który wykonywał jego utwory do tekstów łemkowskiego poety Bogdana-Igora Antonycza, a także do wierszy polskich twórców. Brał udział w międzynarodowych festiwalach i konkursach. W rówieńskim zespole Voyage pełnił funkcję kompozytora i pianisty. Grał z polskim zespołem Pośpieszni z Siedlec oraz z białostockim kwartetem Nuevo. Jest pianistą zespołu Zimne Dranie, wykonującego polskie szlagiery międzywojenne, światową muzykę filmową i własne kompozycje. Obecnie mieszka w Białymstoku, gdzie pracuje w Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jak sam mówi – dzieło absolutne ma jeszcze przed sobą.

Karol Sypytkowski – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie filia w Białymstoku w klasie kontrabasu prof. L. Sokołowskiego oraz Instytutu Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu M. Barańskiego. Współpracował z takimi zespołami jak: WEM, Modern Groove, Draft, Sarakina, DeMorela oraz wielu innych jako muzyk sesyjny. Uczestniczy w takich projektach muzycznych jak Zimne Dranie, Kamil Skorupski Band, UNIT 85, Michał Skwierczyński Quartet. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, teatrem szkolnym Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, a także Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku.

Wojciech Bronakowski – perkusista, kompozytor. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie filia w Białymstoku. Współpracował z wieloma zespołami, m.in. Sarakiną (płyta JUNCTION – Folkowy Fonogram roku 2004 oraz FRYDERYKATA 2008), Ewa Band, WEM. Wraz z grupą perkusyjną uczestniczył w nagraniu koncertu telewizyjnego „Ósmy grzech” (2005). Brał udział w nagraniu muzyki do sztuki ” Kobieta nad nami” (2006), musicalach „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”- muz. Jan Krutul. Obecnie pracuje w Chórze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Od 2011 roku jest członkiem grupy PAX BAND.
Członkowie zespołu współtworzą The Consonance Trio, zespół tworzący własne kompozycje z pogranicza muzyki jazzowej, filmowej oraz klasycznej.

Koncert realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.
ie (ECK)

Reklama