infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Nękał sąsiadkę - odpowie za stalking

2018-07-19
Do policyjnego aresztu trafił 27-letni mieszkaniec powiatu ełckiego, który uporczywie nękał swoją sąsiadkę. Mężczyzna usłyszał zarzut stalkingu.

Fot. gov.pl
Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu ełckiego, który uporczywie nękał swoją sąsiadkę wzbudzając w niej poczucia zagrożenia. Mężczyzna wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania, wyzywał słowami wulgarnymi. Kilkakrotnie też podczas spotkania na klatce schodowej lub na podwórku szarpał kobietę za ubrania oraz zachodził jej drogę uniemożliwiając przejście.

27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W momencie zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut stalkingu, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za stalking grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Przypominamy, że już od 2011 roku stalking, czyli nękanie, rozumiane jako powtarzający się ciąg zachowań podejmowanych przez napastnika w celu wywołania u prześladowanej osoby uzasadnionej obawy o swoje bezpieczeństwo, zostało prawnie uregulowane. Prawo za takie zachowania przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Zachowania typowe dla stalkingu to przede wszystkim śledzenie ofiary, osaczanie jej poprzez ciągłe wizyty, pocztę elektroniczną i wysyłanie sms-ów, a także obdarowywanie niechcianymi podarunkami.
ie (KPP Ełk)

Reklama