infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 20 czerwca 2024 roku, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Kobieta w piżamie błąkała się nad rzeką

2018-11-26
Staruszkę ubraną tylko w piżamę, błąkającą się ulicami miasta, zauważyła mieszkanka Ełku. Kobieta poinformowała o tym ełckich policjantów - dzięki temu starsza pani wróciła do swoich bliskich.

Fot. policja.pl
Wrażliwością na los innych wykazała się mieszkanka Ełku, która w piątek wieczorem (23.11.18) zainteresowała się staruszką, mającą na sobie jedynie piżamę, błąkającą się w rejonie rzeki. Kobieta poinformowała o tym oficera dyżurnego i pilnowała starszej pani do czasu przyjazdu policjantów.

Kobieta była zmarznięta, nie wiedziała gdzie się znajduje ani dokąd zamierzała pójść. Policjanci ustalili, że to 85-letnia, samotnie zamieszkująca ełczanka. Z uwagi na niską temperaturę powietrza oraz opady deszczu policjanci podejrzewali, że kobieta mogła być narażona na wychłodzenie, dlatego też przewieźli ją do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo i po badaniach została zwolniona do domu. Policjanci nie chcieli jednak zostawiać jej samej w miejscu zamieszkania. Udało im się ustalić członków rodziny i przekazali kobietę pod opiekę córki. Okazało się, że 85-latka choruje na Parkinsona i Alzhaimera.

Musimy zdawać sobie sprawę, jak ważna jest profilaktyka zaginięć osób starszych, które chorują na demencję czy cierpią na Alzheimera. Takie osoby często wychodzą nocą, gubią się i nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Wiąże się to z wieloma problemami nie tylko dla samej osoby zagubionej, ale także jej rodziny. W takim wypadku ogromna rola spoczywa na bliskich tych osób, aby zapewnić im stałą opiekę. Warto też starszym członkom rodziny wszyć do ubrań informację z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania oraz kontaktem do osób najbliższych lub o ile to możliwe wyposażyć je w telefon komórkowy z GPS, by mieć z nimi kontakt i żeby się nie zgubiły.
ie (KPP Ełk)

Reklama