infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Nietrzeźwy poniedziałek

2018-11-26
W poniedziałkowy poranek policjanci ełckiej drogówki zatrzymali aż czterech kierowców będących pod wpływem alkoholu. Istotne jest także, że w takim stanie jechali do pracy.

Fot. KPP Ełk
Dziś we wczesnych godzinach porannych ełcka drogówka przeprowadziła wzmożone działania pn. "Trzeźwość", ukierunkowane na ujawnianie kierowców będących pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 360 kierowców.

Przez zaledwie cztery godziny kontroli policjanci zatrzymali aż czterech kierowców, którzy prowadzili swoje auta będąc pod wpływem alkoholu. To 52-letni mieszkaniec Ełku, który kierował samochodem osobowym marki VW Passat mając ponad promil alkoholu w organizmie. Podobny wynik miał 58-letni kierowca samochodu marki Kia. Natomiast 0,6 promila alkoholu wydmuchał 28-latek, który prowadził opla vectrę. Policjanci ujawnili jeszcze 43-latka, który kierował samochodem osobowym marki Skoda Fabia - badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,5 promila alkoholu.

Jednoznacznie, takie nieodpowiedzialne zachowanie świadczy o braku wyobraźni oraz o rażącym lekceważeniu przepisów prawa i zagrożeń, jakie stwarzają nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych osób. Co istotne, osoby te jechały do firm i zakładów pracy z myślą o podjęciu pracy.

Policjanci przypominają, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry