infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pies wytropił włamywacza

2019-01-28
Ukrytą kosiarkę spalinową i worek pełen narzędzi odnalazł dzielnicowy z gminy Ełk. Do sprawcy kradzieży z włamaniem funkcjonariuszy doprowadził policyjny owczarek niemiecki „Drago”.

Fot. KPP Ełk
W trakcie służby dzielnicowy z rejonu gminy Ełk dowiedział się, że na brzegu jeziora Łaśmiady ukryta jest kosiarka spalinowa. Policjant we wskazanym miejscu odnalazł nie tylko kosiarkę, ale też worek pełen różnego rodzaju narzędzi - były to między innymi wiertła, szlifierka, poziomica, brzeszczot, klucze imbusowe itp. Wszystkie te przedmioty ukryte były w trzcinach, w odległości około 20 metrów od brzegu.

Od samego początku policjanci podejrzewali, że rzeczy te zostały wcześniej skradzione i ukryte. Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Mając podejrzenia, że do kradzieży mogło dojść w ciągu ostatnich kilku godzin, policjanci użyli psa służbowego. Już po kilku minutach policyjny owczarek niemiecki „Drago” podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania 23-letniego mężczyzny - ten przyznał się, że minionej nocy włamał się do domku letniskowego i ukradł stamtąd kosiarkę oraz odnalezione przez dzielnicowego narzędzia.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Co istotne, 11 stycznia bieżącego roku Prokurator Rejonowy w Ełku za inne włamanie, zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. W związku z tym, że w trakcie jego obowiązywania mężczyzna popełnił kolejne przestępstwo i kontynuowanie dozoru jest zdecydowanie niewystarczające, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry