infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Policjanci ostrzegają przed „domokrążcami”

2019-02-15
W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Ełku zgłosiły się dwie osoby, które powiadomiły o kradzieżach pieniędzy dokonanych przez tzw. „domokrążców”. Policjanci apelują, by takich osób nie wpuszczać do mieszkania lub domu, a o podejrzanych sytuacjach informować Policję dzwoniąc na numer alarmowy.

Fot. arch.
Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując nieuwagę i łatwowierność ludzi okradają ich. Nie dajmy się oszukać i nie dokonujmy żadnych transakcji z przypadkowymi osobami, które oferują do sprzedaży dywany, koce, narzuty itp.

W ostatnich dniach do ełckich policjantów zgłosiły się dwie osoby, które powiadomiły o kradzieżach pieniędzy dokonanych przez tzw. „domokrążców”. W jednym z przypadków dwie kobiety obcej narodowości okradły mieszkankę Ełku. Pod pretekstem sprzedaży narzuty i rozmienienia pieniędzy weszły do środka, splądrowały mieszkanie i ukradły znaczną kwotę pieniędzy. W innym przypadku dwóch mężczyzn proponując do sprzedaży dywan, tak umiejętnie odwróciło uwagę starszej pani, że ta nie zauważyła, kiedy do jej domu wszedł wspólnik „akwizytorów”. Po ich wyjściu okazało się, że z mieszkania zginęły pieniądze.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o zwracanie uwagi na kręcące się po osiedlu czy wsi osoby, również te obcej narodowości, osoby dłużej przesiadujące w samochodach na obcych numerach rejestracyjnych lub bez tablic rejestracyjnych. Takie incydenty i związane z tym obawy należy zgłaszać Policji. Mundurowi sprawdzą zgłoszenie i zweryfikują czy osoby kręcące się po wsi lub osiedlu to domokrążcy mogący wykonywać handel obwoźny, czy też osoby mające złe zamiary i chcące kogoś oszukać lub coś ukraść.

Oszuści najczęściej jako ofiary swoich przestępstw wybierają osoby starsze, chore, niepełnosprawne, często samotnie zamieszkujące. Dlatego jeśli masz seniora w swojej rodzinie – porozmawiaj z nim o jego postępowaniu i bezpieczeństwie.
KPP Ełk

Reklama


do góry