infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Zmęczona spacerem, „pożyczyła” sobie auto

2019-03-18
Za kradzież pojazdu odpowie 25-letnia mieszkanka Ełku. Zmęczona pieszą wyprawą kobieta wsiadła do pierwszego napotkanego, zaparkowanego samochodu, w którym zauważyła pozostawione kluczyki i pojechała do przedszkola, aby odebrać dziecko.

Fot. KPP Ełk
Kobieta idąc z Nowej Wsi Ełckiej do Ełku tak zmęczyła się przechadzką, że wsiadła do pierwszego napotkanego, zaparkowanego w pobliżu torowiska samochodu marki WV Polo, w którym zauważyła pozostawione kluczyki i odjechała. Jak ustalili policjanci, kobieta skradzionym samochodem pojechała do przedszkola, żeby odebrać dziecko, a później pozostawiła auto na osiedlowym parkingu i poszła do swego mieszkania.

Kilka godzin później ponownie do niego wsiadła. Na ulicy Grajewskiej jadącą volkswagenem kobietę zatrzymali znajomi właściciela auta, którzy widząc skradzione polo swego kolegi, zablokowali przejazd i zatrzymali kobietę, która prowadziła auto. Co ciekawe kobieta, próbowała jeszcze ominąć blokadę i uciec.

25-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Teraz za kradzież pojazdu grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.
ie (KPP Ełk)

Reklama