infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Budowa mostu pieszo-rowerowego przez Jezioro Ełckie okazała się za droga

2019-05-17
Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert na budowę kładki pieszo – rowerowej przez Jezioro Ełckie. Kwoty wskazane przez oferentów ponad dwukrotnie przekroczyły budżet przeznaczony na realizację tej inwestycji. W rezultacie prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz unieważnił przetarg i zapowiedział, że inwestycja nie będzie w tej chwili realizowana.

Fot. UM Ełk
Na budowę kładki pieszo – rowerowej przez Jezioro Ełckie miasto przeznaczyło kwotę nieco ponad 9,9 mln zł. Były to zarówno środki finansowe pozyskane z UE, jak i środki własne zabezpieczone w budżecie miasta na rok 2019.

Dzisiaj – po otwarciu ofert wykonawczych, których wartość ponad dwukrotnie przekroczyła zapisane w budżecie środki pochodzące z dotacji UE i własne – unieważniłem przetarg. Aktualnie mamy inne priorytety, takie jak przebudowa ul. Wojska Polskiego, rozbudowa SP 5 ze żłobkiem i przedszkolem czy budowa ul. Norwida. Powtórne ogłoszenie przetargu nie pozwoli osiągnąć – jak sądzę – niższych ofert, ponieważ te złożone dzisiaj były porównywalne cenowo i znacząco przekraczały pozyskaną dotację z UE i wkład własny – powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Obecnie realizacja tej inwestycji zostanie wstrzymana. Powrót do przetargu będzie możliwy dopiero wtedy, gdy miastu uda się pozyskać więcej środków finansowych z UE, a ceny rynkowe materiałów i wykonania nie będą tak wysokie.
ie (UM Ełk)

Reklama


do góry