infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 20 czerwca 2024 roku, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego

2019-05-29
Rusza I etap przebudowy ul. Wojska Polskiego. Od 3 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Kościuszki.

Fot. UM Ełk
Prace przygotowawcze związane z przebudową ulicy Wojska Polskiego rozpoczęły się od rozebrania dawnego szaletu miejskiego, zlokalizowanego w pasie dzielącym ulicę Wojska Polskiego (tuż obok Kościoła NSJ). W tym celu wyłączono z ruchu drogowego krótki fragment wewnętrznego pasa biegnącego wzdłuż szaletu. Prace związane z rozbiórką szaletu planowane są do końca tygodnia.

Zmiany w organizacji ruchu od poniedziałku 3 czerwca
W pierwszym etapie inwestycji zamknięta będzie jezdnia na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Kościuszki po stronie ECK. Z kolei (po drugiej stronie) na odcinku od Armii Krajowej do Kościuszki będzie się odbywał ruch dwukierunkowy. Planowany czas trwania czasowej zmiany organizacji ruchu potrwa ok. miesiąca.

1. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki

Na wlocie od strony ulicy Kilińskiego zostanie jeden pas ruchu na wprost i pas ruchu do skrętu w prawo w ulicę Kościuszki. Z Kościuszki tak jak do tej pory będzie można skręcić w lewo i prawo. Zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Kościuszki.

2. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego, ul. Armii Krajowej i ul. Zamkowej

Jadąc ulicą Wojska Polskiego od ul. Mickiewicza wydzielone zostaną dwa pasy ruchu:
  • z pasa lewego możliwy będzie wjazd w ul. Armii Krajowej,
  • z pasa prawego można będzie jechać na wprost oraz w prawo w ulicę Zamkową (trasa poruszania się pojazdów zostanie oznaczona żółtą linią przerywaną).


Wyjazd z ulicy Armii Krajowej będzie możliwy jedynie w prawo. Ograniczenie to nie dotyczy autobusów MZK.

Tymczasowe przystanki autobusowe zostały wyznaczone na ul. Armii Krajowej, przy Zespole Szkół Mechaniczno–Elektrycznych w istniejącej zatoce oraz na ul. Wojska Polskiego na wysokości budynku nr 53 na jezdni ulicy.

Ruch pieszych na zamkniętym odcinku ulicy zostanie utrzymany, umożliwiając dojście do przyległych sklepów oraz przejść dla pieszych. Pojazdy dostawcze będą miały możliwość wjazdu na teren budowy w godzinach porannych od 6.00 do 7.00.

Dojazd mieszkańców do posesji wzdłuż zamkniętego odcinka możliwy jest z ulicy Cichej od ulicy Nadjeziornej. Wyjazd z ulicy Cichej na ulicę Wojska Polskiego będzie zablokowany. Dojazd do posesji zlokalizowanych na zapleczu budynków Wojska Polskiego 23c i 25 zostanie umożliwiony poprzez wprowadzenie przejazdu przez pas dzielący.

Na całym odcinku ulicy Wojska Polskiego obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

UWAGA!
W najbliższych dniach uruchomiony zostanie system powiadamiania mieszkańców poprzez SMS lub e-mail. Będzie to rozbudowa dawnego systemu, który funkcjonował w Urzędzie i przypominał mieszkańcom o terminach płatności podatków.

System będzie bezpłatny dla mieszkańców. Po zarejestrowaniu się mieszkańcy będą utrzymywali na bieżąco sms lub email z informacją m.in. o aktualnych utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu, wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych.
ie (UM Ełk)

Reklama