infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Potrącenie 18-latki na oznakowanym przejściu dla pieszych

2019-08-21
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Ełku na ulicy Kilińskiego. Kierujący oplem potrącił przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych 18-latkę. Dziewczyna ze stłuczeniem głowy została przewieziona do szpitala. 20-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 14:15 w Ełku na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Kilińskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra 20-letni mieszkaniec Ełku jadąc lewym pasem w kierunku centru miasta, nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych. Mężczyzna omijając pojazd, który zatrzymał się na prawym pasie w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej, potrącił 18-letnią kobietą, która przechodziła przez jezdnię.

Piesza ze stłuczeniem głowy została przewieziona do szpitala. Na obserwację trafiła również, będąca w ciąży, 18-letnia pasażerka opla - na szczęście nie doznała żadnych obrażeń.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy. Jednak za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry