infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Policjanci chwilę od zgłoszenia zatrzymali sprawców rozboju

2019-08-28
Ełccy policjanci zatrzymali 23-latka i jego 36-letnią partnerkę, którzy pobili starszego mężczyznę i zabrali mu telefon komórkowy. Oboje odpowiedzą przed sądem za rozbój.

Fot. policja.pl
Kilka dni temu, wieczorem policjanci zostali poinformowani, że w parku w centrum miasta został pobity starszy mężczyzna, któremu sprawcy - kobieta i mężczyzna, zabrali telefon komórkowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, żeby pomóc pokrzywdzonemu oraz zatrzymać sprawców. Już kilka minut później jeden z patroli zauważył kobietę i mężczyznę, których rysopisy odpowiadały podanym rysopisom sprawców. Para na widok policjantów zaczęła uciekać, jednak po chwili zostali zatrzymani przez interweniujących policjantów. Przy zatrzymanym 23-letnim mężczyźnie policjanci znaleźli skradziony telefon komórkowy. Zarówno on, jak i jego 36-letnia partnerka zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Okazało się, że oboje byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u obojga około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut rozboju.

Okazało się, że 23-latek był już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. „recydywy”. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat. Natomiast kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Sąd Rejonowy w Ełku na wniosek prokuratora zastosował wobec 23-latka trzymiesięczny areszt, wobec kobiety natomiast dozór policyjny.
ie (KPP Ełk)

Reklama