infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 20 czerwca 2024 roku, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Dzień Strażnika Miejskiego w Ełku

2019-08-30
Dzisiaj 30 sierpnia w ełckim ratuszu obchodzony był Dzień Strażnika Miejskiego. Z tej okazji prezydent Ełku złożył podziękowania wszystkim strażnikom za dotychczasową pracę, sumienność i zaangażowanie.

Fot. UM Ełk
Straż Miejska w Ełku istnieje od 27 lat i została powołana do funkcjonowania zarządzeniem ówczesnego Prezydenta Miasta Ełku z dnia 1 marca 1992 roku w sprawie powołania Straży Miejskiej.

Dzień Strażnika Miejskiego obchodzony jest od 22 lat w rocznicę ogłoszenia ustawy o strażach gminnych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, która określa funkcjonowanie Straży Miejskiej.

Obecnie na terenie miasta służbę w trybie zmianowym pełni 24 Strażników Miejskich, wśród nich pracuje również siedem kobiet strażniczek oraz czterech strażników dyżurnych. Od dwudziestu lat Krzysztof Skiba jest Komendantem Straży Miejskiej, pełni on służbę w SM nieprzerwanie od 1992 roku.

Z okazji dzisiejszego święta prezydent Tomasz Andrukiewicz wręczył nagrody najbardziej zasłużonym Strażnikom Miejskim za odpowiedzialną postawę, sumienne wykonywanie obowiązków służbowych oraz duże zaangażowanie w prawidłowe realizowanie zadań Straży Miejskiej na rzecz poprawy porządku i bezpieczeństwa mieszkańców miasta Ełku.

Podczas uroczystości prezydent Ełku podziękował wszystkim strażnikom i pracownikom Straży Miejskiej za współpracę oraz zaangażowanie w obowiązki służbowe, które dostrzegają także mieszkańcy naszego miasta. Życzył wszystkim dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Życzenia z okazji Dnia Strażnika Miejskiego złożyli również Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku Marek Markowski oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ełku Jarosław Werla.
ie (UM Ełk)

Reklama