infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Odzyskali skradziony rower

2019-09-12
Ełccy policjanci odzyskali skradziony rower i ustalili sprawcę, zanim właścicielka zgłosiła kradzież... 13-letni mieszkaniec Ełku odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.

Fot. policja.pl
We wtorek (10.09.) mundurowi z ełckiego wydziału kryminalnego po raz kolejny udowodnili swoim działaniem, że dobra ,,praca w terenie” połączona z dużym zaangażowaniem w służbie przynoszą bardzo dobre rezultaty. Policjanci prowadząc rozpoznanie w zakresie przestępczości przeciwko mieniu na jednym z ełckich osiedli zwrócili uwagę na dwóch chłopców stojących przy rowerach. Jeden z nich widząc zbliżających się policjantów odrzucił rower i zaczął uciekać.

W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze ustalili, że porzucony jednoślad został skradziony tego samego dnia przez 13-letniego uciekiniera z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Okazało się również, że skradziony rower nie został jeszcze zgłoszony Policji. Rower o wartości 1 100 zł. został przewieziony do ełckiej Policji, gdzie czekał na odbiór przez jego prawowitego właściciela.

Poszkodowana w dniu 11 września zgłosiła się do KPP w Ełku celem złożenia zawiadomienia o przestępstwie. W trakcie czynności dowiedziała się, że skradziony rower jest już w komendzie i czeka na odbiór. Oczywiście zgłaszająca była niezwykle sympatycznie zaskoczona takim rozwojem sytuacji w sprawie.

13-letek za swój czyn nie uniknie odpowiedzialności. Całość materiałów zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o jego dalszym losie.
ie (KPP Ełk)

Reklama