infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 kwietnia 2024 roku, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ełckie wydarzenia z certyfikatem „Produkt Warmia Mazury”

2019-09-26
Dwa ełckie wydarzenia „Mazurskie Zawody Balonowe” oraz Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ełk „Ogień i Woda” znalazły się w gronie dziewięciu laureatów XI edycji projektu "Produkt Warmia Mazury". Wręczenie certyfikatów odbyło się w Warmińsko - Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie.

Fot. FB Produkt Warmia Mazury
Podczas gali podsumowującej tegoroczną, XI edycję „Produktu Warmia Mazury” marszałek województwa przyznał certyfikaty w trzech kategoriach (usługa, produkt, wydarzenia). Dwa ełckie wydarzenia: „Mazurskie Zawody Balonowe” oraz Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ełk „Ogień i Woda” otrzymały certyfikaty w kategorii wydarzenie. Miasto Ełk podczas gali reprezentowali zastępca prezydenta Mirosław Hołubowicz oraz Andrzej Surynt przedstawiciel ECK.

„Produkt Warmia Mazury” to certyfikat podkreślający wysoką jakość usług i produktów oferowanych przez podmioty działające na Warmii i Mazurach. Ważne jest również wyróżnienie osób i firm, które w codziennej pracy inspirują się ciągłym rozwojem, wymianą doświadczeń czy zwiększaniem konkurencyjności. Wpisując się jednocześnie w bogactwo kulturowe, społeczne, historyczne oraz przyrodnicze Warmii i Mazur.

XV Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ełk „Ogień i Woda” w tym roku odbył się w dniach 5-6 lipca. To jeden z największych festiwali pirotechnicznych w Polsce. Konkursowe zmagania pirotechników o Grand Prix Festiwalu zawsze znajdują się w otoczce kuglarzy, szczudlarzy, tancerzy ognia. Oprócz atrakcji wizualnych można podziwiać gwiazdorską ucztę muzyczną. W tym roku na scenie muzycznej wystąpili Mr. Pollack oraz Mery Spolsky.

XII „Mazurskie Zawody Balonowe” o Puchar Prezydenta Miasta Ełku w tym roku miały miejsce w dniach 11-13 lipca. To jedyne takie wydarzenie w regionie z udziałem załóg międzynarodowych. W programie co roku znajdują się m.in. loty balonowe, koncerty, wieczorny pokaz balonów i parada baloniarzy ulicami miasta. Tegoroczna edycja została wzbogacona o fotobudkę, z której bezpłatnie mogli korzystać uczestnicy wydarzenia.
ie (UM Ełk)

Reklama