infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Bezpłatne szczepienia dla ełckich seniorów

2019-09-28
Już po raz jedenasty w naszym mieście realizowane będą bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla ełckich seniorów. Zapisy oraz szczepienia realizowane będą od 1 października 2019 r. w gabinetach szczepiennych lekarzy rodzinnych z terenu miasta Ełku. Akcja skierowana jest do ełczan zameldowanych na terenie Miasta Ełku, którzy w 2019 r. ukończyli lub do końca br. ukończą co najmniej 66 rok życia.

Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne, aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowym, który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.

Środki finansowe na realizację programu szczepień profilaktycznych przeciw grupie wynoszą 81 tys. zł i pochodzą z budżetu Miasta Ełku. Pozwoli to na zakup ok. 1800 szt. szczepionek czterowalentnych. Mają one większe bezpieczeństwo i obejmują większą liczbę szczepów wirusów, co daje większą ochronę oraz szersze działanie.

Na podstawie zgłaszalności na szczepienia w latach ubiegłych oraz informacji uzyskanych od lekarzy z naszego miasta, program spełni w 100% zapotrzebowanie na szczepienia wśród naszych mieszkańców. Szczepienia realizowane będą do wyczerpania zapasów.
ie (UM Ełk)

Reklama