infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Europejski Dzień Języków w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Ełku

2019-09-30
26 września 2019 roku, zostały zorganizowane już po raz siódmy w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego obchody Europejskiego Dnia Języków. Tym razem do wspólnego świętowania zaprosiliśmy klasę 8 C ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z opiekunem panią Ewą Redlin (nauczycielką jęz. niemieckiego).

Na drugiej godzinie lekcyjnej tradycyjnie uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zmierzenia się z niełatwymi pytaniami testu wiedzy o językach. Zostały one odczytane z wykorzystaniem szkolnej radioli przez ucznia klasy III C1 Rafała Merchelskiego.

Zwycięzcami testu okazali się:
I miejsce – Błażej Marciniak z klasy III C1
II miejsce – Maja Truszkowska z klasy I D
III miejsce – Klaudia Domel z klasy III E

Powyżej wymienione osoby otrzymały nagrody rzeczowego ufundowane przez Ełckie Centrum Kultury i Powiat Ełcki.

Na czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się również zajęcia integracyjne zorganizowane przez panią Ewelinę Bujnowską z myślą o kolegach ze szkoły podstawowej, oraz otwarta lekcja języka angielskiego przeprowadzona przez pana Mirosława Bujnowskiego.

Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyła się pierwsza część obchodów w świetlicy szkolnej, czyli quiz-zabawa dla drużyn złożonych z trzech przedstawicieli pięciu pierwszych klas pierwszych (po gimnazjum). Na kolejnych dwóch godzinach lekcyjnych odbyła się druga tura quizu-zabawy, tym razem dla drużyn złożonych z dwóch przedstawicieli pięciu klas pierwszych (po szkole podstawowej), oraz dwóch przedstawicieli ze szkoły podstawowej. Sprawne przeprowadzenie imprezy zagwarantowali uczniowie klasy III E – Martyna Olender i Przemysław Sadowski. Uroczystość została uświetniona programem artystycznym przygotowanym pod opieką pani Elżbiety Wesołowskiej. Złożyły się nań piosenki wykonywane przez młodzież naszej szkoły w różnych językach obcych.

Zwycięzcy quizu-zabawy (po gimnazjum):
I miejsce – klasa I B1
II miejsce – klasa I E1
III miejsce – klasa I C1

Zwycięzcy quizu-zabawy (po szkole podstawowej):
I miejsce – klasa I A
II miejsce – klasa I C
III miejsce – klasa I B

Dwie pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Ełckie Centrum Kultury i Powiat Ełcki, a zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali również nagrody specjalne – pamiątkowe czerwone cegiełki, które niewątpliwie kojarzą się z naszą szkołą.

W obchody Europejskiego Dnia Języków były również zaangażowane, poza osobami wymienionymi powyżej, panie Agnieszka Cimochowska, Agnieszka Miezianko i Małgorzata Rogowska.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, jak również jej uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na obchody Europejskiego Dnia Języków roku 2020.

Koordynator obchodów Europejskiego Dnia Języków
Sławomir Marchlewski


Reklama