infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Żołnierz kompanii saperów w Ełku „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

2019-10-02
St. sierż Marek Szymański - żołnierz kompanii saperów w Ełku, wchodzącej w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej został odznaczony przez ministra zdrowia tytułem "Zasłużony dla Zdrowia Narodu".

Fot. 4 WMBOT
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej dołączyła do projektu „Niepodległą Mamy we Krwi”. We wtorek, 1 października 2019 roku, na terenie jednostki wojskowej, żołnierze oddali blisko 11 litrów życiodajnego płynu.

Zapotrzebowanie na krew cały czas rośnie. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej często bierze udział w projektach, których celem jest ratowanie życia i zdrowia mieszkańców województwa. Terytorialsi z Warmii i Mazur promują ideę transplantacji, zdrowego stylu życia, krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku. Żołnierze od wielu lat z własnej inicjatywy oddają honorowo krew. Jednym z takich dawców jest st. sierż. Marek Szymański, który regularnie oddaje krew od 2012 roku. Do tej pory oddał jej aż 23.400 ml.

„Po raz pierwszy oddałem krew w 2012 roku i od tego czasu robię to regularnie. Lubię pomagać i cieszę się, że mogę to robić w ten sposób” – podkreśla st. sierż. Marek Szymański. „Uważam że każdy, kto może powinien się zdecydować na donacje, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy sami możemy jej potrzebować” - dodaje.

St. sierż. Marek Szymański jest żołnierzem kompanii saperów w Ełku, wchodzącej w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Swoją postawa przyczynił się do zwiększenie ilości krwi w systemie na terenie województwa i udowodnił, że zgodnie z mottem, jest „zawsze gotowy zawsze blisko”, by oddać krew na wypadek zdarzeń kryzysowych. Docenił to ministra zdrowia, który w dowód uznania odznaczył st. sierż. Marka Szymańskiego tytułem „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Monika Jabłońska-Buder
Rzecznik prasowy
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej


Reklama


do góry