infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Ełku

2019-10-14
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Ełku odbyły się miejskie oraz wojewódzkie obchody tego święta. Podczas miejskich uroczystości prezydent Ełku przyznał nagrody dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty za szczególne osiągnięcia i zasługi na rzecz podnoszenia jakości edukacji w ełckich placówkach oświatowych.

Fot. UM Ełk
Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. W ramach tego wydarzenia w naszym mieście odbyły się dwie uroczystości. Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Ełckim Centrum Kultury, a także część wojewódzka obchodów, która miała miejsce w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filia w Ełku.

Podczas miejskich obchodów prezydent Tomasz Andrukiewicz spotkał się z dyrektorami, nauczycielami oraz pracownikami szkół i przedszkoli, zatrudnionymi w miejskich jednostkach oświatowych, a także z przedstawicielami związków zawodowych. Podziękował wszystkim pedagogom za zaangażowanie i codzienną sumienną pracę. Była to także okazja do wręczenia nagród za wybitne osiągnięcia i zasługi na rzecz podnoszenia jakości edukacji w naszym mieście. Spotkanie umilił występ artystyczny w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku.

Część wojewódzka obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie i w Ełku oraz dyrektorzy i nauczyciele. W trakcie tych uroczystości dyrektorom i nauczycielom wręczone zostały odznaczenia, medale i nagrody.
ie (UM Ełk)

Reklama


do góry