infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 lipca 2024 roku, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pomoc dzięki reakcji mieszkańców

2020-01-07
Policjanci pomogli dwóm starszym kobietom, które zagubione chodziły po mieście. Było to możliwe dzięki czujności i empatii mieszkańców Ełku, którzy zwrócili uwagę na kobiety ubrane nieadekwatnie do pogody.

Fot. policja.pl
Policjanci dwukrotnie interweniowali wobec starszych pań, które poruszały się po mieście ubrane nieadekwatnie do panujących warunków pogodowych. W pierwszej sytuacji zaniepokojona kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy z informacją, że spotkała na chodniku starszą osobę, która nie może znaleźć drogi do domu. W rozmowie z policjantami seniorka nie potrafiła powiedzieć gdzie mieszka, wypowiadała się nielogicznie i nieracjonalnie. Nie umiała także wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu. Policjanci z cząstkowych informacji ustalili nazwisko i adres starszej pani. O zdarzeniu poinformowana została opiekunka 83-latki, której przekazano seniorkę.

Kolejną interwencję również zgłosił przechodzień. Policjanci zastali zdezorientowaną, ubraną w kapcie i lekką odzież starszą kobietę. Z nią również kontakt był utrudniony. Policjanci ustalili tożsamość kobiety. Okazało się, że 71-latka wykorzystała chwilową nieuwagę syna i wyszła z domu. Na szczęście ta historia także miała szczęśliwy finał.

Brak reakcji świadków, w takich sytuacjach, mógłbym skończyć się dla kobiet tragicznie.

Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, bezdomne, potrzebujące pomocy - zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Przez trudne warunki atmosferyczne mogą być narażone na wychłodzenie. Starsze osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie, zabłądzić i znacznie się oddalić. Każdy sygnał przekazany pod numerem alarmowy 112 zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry